V lednu se měl účastnit oblastního mistrovství severní Moravy v silovém trojboji, nakonec ho ale do první oficiální soutěže v této disciplíně nepustí bolavé koleno. „Dřep zvládnu trénovat pouze po třech opakováních v každé vrcholové sérii. Jde to ale ztuha, kvůli zranění kolene jsem skoro rok nedřepoval,“ vysvětluje Pavel Surý, proč nakonec startovat nebude. V únoru by už měl být ale stoprocentně připraven na svou oblíbenou disciplínu, tedy benchpress. 18. 2. je na programu mistrovství České republiky a člen Aminostar Dream Teamu by rád zaútočil na medailové pozice. „Vím, že to nebude lehké, protože jsem prvním rokem v juniorech. Doufám ale, že ve Zlíně budu dobře připraven a snad už u toho bude i můj trenér Ladislav Marek, kterého nedávno postihla mozková mrtvice,“ přeje si dvojnásobný mistr republiky v bench pressu. „Díky bohu je v pořádku a snad bude brzy fit. I v nemocnici pro mě sepisuje další tréninky,“ popisuje nepříjemnou situaci Pavel Surý. Jak vypadá jeho aktuální trénink a jídelníček?
„Obecně se snažím jíst co nejvíce, akorát se vyhýbám omastku a sladkostem. Ty si dopřeju jen po tréninku, což mi neuškodí. Teď v soutěžním období zařazuji kreatin od Aminostaru (Creatine Ethyl Ester), který na mě minule velice pěkně zapůsobil. Bílkoviny se snažím denně přijmout v množství kolem 1,5 až 2 g na kilogram tělesné váhy. Sacharidům se nebráním, jen se vyhýbám bílému pečivu,“ vyjmenovává jednotlivé prvky stravy Pavel.
Specialista na bench press tuhle disciplínu piluje dvakrát týdně (úterý a pátek) a při tréninku zvládne objemovou i silovou část. „Rozcvička zahrnuje zátěž 20 až 30 kg, pak pokračuji přidáváním závaží a snižováním opakování. Takže schéma pak vypadá zhruba takto: 20 kg x 20 opakování, 50x10, 70x5, 90x3, 100x2, 110x1, 115x1 a 120x1. S touto váhou provedu jen jednu sérii a počítám ji jako pracovní. Poté následuje další silová fáze, což jsou tři opakování se 110 kg a nakonec objem se 102,5 kg (5 opakování). Pak ještě pokračuji dotlakem na osmicentimetrový špalek, kde pracuji se zátěží od 120 do 130 kg,“ přibližuje svůj tréninkový plán člen Aminostar Dream Teamu.
Teď na bench press Pavel zařadil také nový dres, který by měl pomoci jeho výkonu. „Doposud jsem používal Inzer, teď mám konečně katanu, tak si musím zvyknout na rozdíly. Moje nevýhoda je, že mi bench v dresu tolik nejde, raději mám RAW (tzn. bez dresu),“ přiznává dvojnásobný mistr České republiky. O jeho přípravě budeme dále informovat na našem webu.




