Závodní týdny Venduly Frintové!

23. října 2014

Po návratu z Turecka (2. místo na SP) podpořila Vendula Frintová svojí účastí charitativní Běh pro hospic, který se konal nedaleko jejího bydliště v Červeném Kostelci.

 

Následně absolvovala členka Aminostar Profi teamu předposlední závod SP v kolumbijské Cartageně, kde obsadila 12. místo. Vendula stihla ještě závod SP v jihokorejském Tongyeongu (11. místo), ale únava z dlouhé sezóny a přemíra cestování v posledních čtrnácti dnech se podepsaly na jejích výkonech. Ty byly pořád velmi dobré, ale tělo si již řeklo o odpočinek. 

 

"Letošní sezóna vykazuje velmi kladná čísla. Jedenácté místo ve finalovém závodě MS Edmonton a dvanácté místo celkově v seriálu závodů MS jsou česká maxima, která kdy byla dosažena. Bonusem je celkové páté místo v průběžné kvalifikaci na OH v Riu s poměrně silným bodovým základem," hodnotí sezónu trenér Jiří Seidl.

 

Olympijská kvalifikace bude končit v květnu 2016, ale stěžejním rokem pro Vendulu bude pro olympijská kvalifikaci v nadcházející sezóně. Ta začne netradičně již 7. března v nové triatlonové destinaci, kterou se stalo Abu Dhábí. Finále MS se uskuteční 20. září v Chicagu.

 

 

« Zpět